Google Plus

Google Plus aslında bir sosyal medya sitesinden daha fazlası

Google Plus aslında bir sosyal medya sitesinden daha fazlası… Ayrıca bir web sitesinin sıralamasının Google arama motorunda yükselmesine yardımcı olacak bir araç olarak da kullanılabilir.

 
Google’ın “Hummingbird” olarak tanıtılan algoritmasındaki değişiklikler ve güncellemeler ile Google Plus herhangi bir online pazarlama ve bloggerların SEO stratejisinin bir parçası haline geldi.
 
Peki Google Plus gerçekten ne işe yarıyor?
Google, bu hizmeti insanları iletişim çerçevesinde toplayan ve web sitenizin aramalarda üst sıralarda çıkmasına yardımcı olmak için tasarlanan bir sosyal platform olarak tanımlıyor.
 
Google Plus’ta uygun içerik oluşturmak için 4 ipucu:
Blogger ve içerik pazarlamacılar, içeriklerini kendi yazarlıkları ile bağdaştırmak için Google Plus profillerini kullanıyorlar. İş kategorinize ait konular hakkında kaliteli içerikler yazmak arama motorlarının sizi kendi alanınızda yetkili olarak tanımlamasına yardımcı olacaktır. Bunu başarabilmek için içeriğiniz her zaman iş alanınız ile ilgili olmalı.
Google Plus’ın temel amacı; sosyal ağlarınıza kaliteli içerik yayını entegre ederek kullanıcı deneyimini geliştirmek. Sizden beklenen şey ise okuyuculara yarar sağlayabilecek ilgili, net ve güncel içerikler paylaşmanız…
Arama motorunun sizin yetkinliğiniz ve iş alanınızı tanımlamasına yardımcı olmak için, Google Web Yöneticilerinin önerileri var:
 
• Google Plus profilinizi optimize edin: Takipçileriniz için daha net olması açısından Google Plus profilinizi optimize etmeniz önemli. Mümkün olduğunca Google profilinizde istenen bütün gerekli alanları doldurun, mesela profil fotoğrafı, web sitesi linki, iş detayları ve tanımınızı ekleyin. Eğer mümkünse güvenilirliğinizi artırmak için hesabınızı Google’a onaylatın.
• Google Plus sayfanızı web sitenize ve sosyal uzantılarınıza bağlayın: Google Plus sayfanızı doğrudan web sitenize koymak arama motorunun web sitenizi Google Plus profiliniz ile bağdaştırmasını kolaylaştıracaktır. Sayfanızın kodunun bir parçasını kullanın ve Adwords kampanyanıza bağlayın. Google Plus işaretini ya da +1 butonunu kullanmak da web sitenizin tanımlanabilmesini kolaylaştıracaktır.

Sayfamızı paylaşın