Facebook Sayfa Açmak

Kurumsal Facebook Sayfa Hizmeti Ankara Web Tasarım

Facebook sayfanızın beğenilmesi, sayfanızı beğenenlerin sitenizde gösterilmesi için  "Kurumsal Facebook Sayfası" açmalısınız.
 

1- Aşağıdaki Linke  tıklayın

https://www.facebook.com/pages/create
 

2- Açılan sayfadaki sınıflardan size uyanı seçin , ardından size uyan kategoriyi seçin. Bilgilerinizi girdikten sonra gelen ilk segmeye (Profil Resmi) firma logonuzu yükleyin. Bu resmin en az 180x180 px genişliğinde olması gereklidir. Yükleyeceğiniz resim hazırsa "Bilgisayardan Yükle" linkine tıklayıp yükleyin ve ileri tuşuna basın.

3- Gelen segme "Hakkında " segmesidir. Buraya firma bilgilerinizi girin. Web Sayfanızı da ekledikten sonra “Bu Sayfa gerçek bir kuruluşu, okulu veya kamu kurumunu mu temsil edecek?” sorusuna da “Evet” olarak yanıt verin. Ardından “Bilgileri Kaydet” tuşuna basın.

4- Son segmedeki "Reklamları Etkinleştir" linkine tıklamayın. Yanındaki "Geç" butonuna tıklayın

5- Bilgilerinizi sayfanın üstündeki "Ayarlar" kısmından güncelleyebilirsiniz.  Sayfanız 25 beğeni aldığında kendi seçtiğiniz bir isimle yayınlamaya başlayabilirsiniz  (Örnek: https://www.facebook.com/AnkaraKentRehberi) . Bunun için listenizdeki kişileri sayfanızı beğenmeye davet edin.
Beğeni sayısı 25i geçince  Ayarlar > Sayfa Bilgileri > Facebook İnternet Adresi  kısmından kendiniz bir isim seçin.

AnkaraHosting yönetim panelinde ayarlar kısmına bu adresi yazacaksınız


SAYFAYI YÖNETME

Kapak Fotoğrafı

Kurumunuzu temsil eden, ürün veya hizmetlerinizi sergileyen bir kapak fotoğrafı seçin. İnsanlar Facebook Sayfanızı ziyaret ettiğinde ilk olarak Kapak Fotoğrafını görecektir. Bu görsel 851*315 piksel boyutlarında olmalıdır.

Kapak Fotoğrafı eklemek için “Kapak Ekle” butonunu tıkladıktan sonra “Fotoğraf Yükle” seçeneği seçilerek, bilgisayarda bulunan kapak resmi seçilir ve yüklenir.

Sayfanın üstündeki "Ayarlar " linkine tıklayarak  Sayfanızı yönetebilirsiniz.. Bu panel sayfanızı izlemeniz ve optimize etmeniz için çeşitli özellik ve seçeneklerle doludur.

Sayfa Bilgileri

Buradan temel bilgilerinizi girebilir, güncelleyebilirsiniz. Sayfanın altındaki  Facebook Sayfa Kodu , Facebook IDnizdir.

 

Sayfa Görevleri

Bu sayfadan  sayfanızın yöneticilerini belirleyebiliriz. Bu sayede Yorum onaylama, mesajlara yanıt verme gibi hakları olan kişiler atamış olursunuz.

Bildirimler
Bildirimleri yönetme, Sayfa İzinleri gibi seçenekleri ayarlayabilirsiniz.

Hayran Arttırma

Sayfa Oluşturan kişiler genellikle Facebook Sayfasını açtığı gibi arkadaşlarını davet etmeye başlar. Facebook Sayfanıza Davet işlemine başlamadan önce bazı stratejiler belirlemelisiniz. İlk olarak Facebook Sayfanızı içeriklerle doldurmalısınız. Ardından ilgi çekici aksiyonlar (kampanya) ile kişileri çekmeye başlayın. Ayrıca belirli bir bütçe ayırarak Reklam Kampanyaları da oluşturabilirsiniz.

İlk Gönderiyi Oluşturma

Sayfanızda güncellemeler, fotoğraflar, videolar ve sorular dahil olmak üzere farklı tiplerde gönderiler oluşturabilirsiniz.

Sayfanıza gönderim yapacağınız zaman, çeşitli içerikler kullanın. Kitlenizin görmekten hoşlanacağı resimler, okumaktan hoşlanacakları türde yazılar ve tıklayabilecekleri linkler gibi.

Gönderinizi yayınladıktan sonra Yıldız simgesine tıklayarak gönderinizin öne çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Tebrikler artık bir Facebook Sayfasına sahipsiniz. Arkadaşlarınızı, İş Çevrenizi Facebook Sayfanıza davet ederek hayran sayınızı arttırabilirsiniz.

30 hayran sayısına ulaştığınızda Facebook Sayfanıza ait detaylı istatistiklere ulaşabilirsiniz.

Bu şekilde kendi Şirket sayfanızı oluşturabilirsiniz ve ürün/hizmetlerinizi sayfa üzerinden tanıtabilir, kampanyalar yapabilirsiniz.

 

 

 

 

Sayfamızı paylaşın