Ankara Web Tasarım -  Alan Adı

Kaç çeşit alan adı , donmain name vardır?

Avrupa birliği ülkelerine özel .eu uzantılı alan adları çok yakın zamanda dünyadaki en popüler alan adlarının arasına girecek. Avrupa birliğine üye ülkelere özgü bu alan adını firmamız üzerinden kayıt edebilirsiniz.

.COM  alan adı uzantısı en üst seviye uzantılardandır ve VeriSign Inc. tarafından yönetilmektedirler. Kişisel ve kurumsal başvurunun yapılabildiği ve “ilk gelen alır” , ”alan adı-kuruluş ilişkisi aranmaz” ilkeleri ile tahsis yapılan bir alan adıdır. Alan adının tahsisi için belge istenmemektedir.

.NET  alan adı uzantısı en üst seviye uzantıdır ve VeriSign Inc. tarafından yönetilmektedirler. Kişisel ve kurumsal başvurunun yapılabildiği ve “ilk gelen alır” , ”alan adı-kuruluş ilişkisi aranmaz” ilkeleri ile tahsis yapılan bir alan adıdır. Alan adının tahsisi için belge istenmemektedir.

"org" alan adı uzantısı üst seviye uzantılardır ve 2003 yılından bu yana PIR (Public Interest Registry)  tarafından yönetilmektedirler. Kişisel ve kurumsal başvurunun yapılabildiği ve “ilk gelen alır” , ”alan adı-kuruluş ilişkisi aranmaz” ilkeleri ile tahsis yapılan bir alan adıdır.

:INFO alternatif alan adı uzantılarından biridir.Şimdi bir .info uzantılı alan adı kayıt ederek web sitenize bilgi verici amacını taşıyan bir alan adı tanımlayabilirsiniz.

Internet üzerinden iş geliştirmek, kurumsal bir başlıkla web sitenizi yayınlamak istiyorsanız, BIZ uzantısı sizin için en ideal seçenek.

.NAME, Kendi adınıza bir alan adı kaydı yapmak istiyorsanız, sizin için düşünülmüş alternatif alan adı uzantısı.

.DE, Almanya için tahsis edilmiş alan adı uzantısı. (Sadece 1 yıllık kayıt yapabilirsiniz.)

.CN, Çin için tahsis edilmiş alan adı. Çin'in hızla gelişen ticaretinin içinde sizde yerinizi alabilirsiniz.

Global Domains International tarafından yönetilen .WS ("Web Site" kısaltması) alan adları web siteniz için alternatif alan adı seçeneklerinen birisi.

.TV, Televizyon kanal ve programları için düşünülmüş alternatif alan adıdır.

.FM, ve .AM radyo kanalları için düşünülmüş alternatif alan adlarıdır.

.CO.UK, .ORG.UK ve ME.UK Ingiltere için tahsis edilmiş alan adlarıdır. ME.UK uzantısını kişisel web siteniz için tercih edebilirsiniz.

.US, alan adı Amerika yerleşimli firma yada kişiler için düşünülmüş alan adlarıdır.Firmamız üzerinden bu alan adının kaydını online yapabilirsiniz.

.BZ Internet üzerinden iş geliştirmek, kurumsal açılımlarını tamamlamak isteyenler için düşünülmüş farklı bir alan adı seçeneği.

.CC alan adları .com uzantılı alan adlarına alternatif olarak düşünülmüştür.500.000 den fazla kayıtlı .cc alan adı vardır.

.NU alan adları yeni, alternatif alan adı uzantılarından biridir. Firmanız için uygun alan adı bulamıyorsanız .NU uzantısını deneyebilirsiniz.

.AT Avusturya için tahsis edilmiş alan adı uzantısıdır.

BE, Belçika için tahsis edilmiş alan adı uzantısıdır.

.TK  Tokelau adlı Pasifik ada cumhuriyeti için tahsis edilmiş alan adı uzantısı.

.AG Antigua ve  Barbuda için tahsis edilmiş alan adıdır.Uzantısından dolayı Almanyada çok popülerdir.

.SE İsveç için tahsis edilmiş alan adıdır.Herkez tarafından kayıt edilebilir ve kullanılabilir.

.PL polonya için tahsis edilmiş alan adıdır.

:JP, Japonya için tahsis edilmiş alan adı uzantısıdır.

.LA alan adı uzantısı "Lao People's Democratic Republic" ülkesi için tahsis edilmiştir. Fakat ".LA" Los Angeles kısaltması olarak bilindiği için yine popüler ve farklı alan adlarından birisi olmuştur.

.SG Singapur için tahsis edilmiş alan adı uzantısıdır.

.TW ,  Taiwan için tahsis edilmiş alan adıdır.

.MD Moldova Cumhuriyeti için tahsis edilmiştir.Fakat sağlık sektöründe popüler olarak kullanılmaktadır.

.AC Ascension Island için tahsis edilmiştir
.IO British Indian Territory için tahsis edilmiştir
.SH Saint Helena için tahsis edilmiştir.
Firmamız üzerinden bu alan adlarının kayıtlarını 1 senelik peri odlarda yapabilirsiniz.

.SC Seychelles için tahsis edilmiş alan adıdır.Farklı sektörlerde kısaltma olarak kullanılan bir kelime olduğu için popüler alan adlarından birisidir.

.IN Hindistan için tahsis edilmiş alan adıdır.

Sayfamızı paylaşın