Anahtar Kelime Seçimi

Google artık koda yazılmış anahtar kelimelere bakmıyor.

Google artık koda yazılmış anahtar kelimelere bakmıyor. Sayfa içindeki metinde geçen anahtar keimeler önem kazandı.
 
Her içerikte ortalama %3 oranında anahtar kelime yer almalıdır. Arama kelimelerin seçimi çok önemlidir. Yaptığınız iş kapsamında, kendinizi/firmanızı asıl tanıtmak istediğiniz, insanların size bu konuda ulaşmasını hedeflediğiniz kelimeleri seçmeniz gereklidir.

Bir internet sitesi için arama motoru optimizasyonu yapılacak kelime sayısı bir ya da ikiyi geçmemelidir. İstenilen her kelimede birinci olabilmek bir hayalden farksızdır. Sitenizin metinsel içeriğinin seçtiğiniz kelimeye uygun olması gerektiğini lütfen unutmayınız.

Çok fazla arama kelimesi seçmeniz durumunda başarı oranı çok düşük olacaktır. Tüm bu kelimeler için sitenize metin girmeniz durumunda da siteniz bir gazeteden farklı olmayacaktır. Bu nedenle sizin için en önemli olan kelimenin seçilmesi gerekmektedir. Ayrıca seçtiğiniz kelimenin rekabet durumu incelenecek başarı ihtimali size bildirilecektir. Arama motoru optimizasyonun son dönemde hızla öne çıktığı ve firmaların rekabete başladığı bir dönemde hızlı davranmanız gerekmektedir. Her kelimede başarılı olmak isterken, hiçbir kelimede başarılı olmayabilirsiniz.

Anahtar kelimeler içine kesinlikle rakip marka ve firmaları yazmayınız. Google bu kelimeleri art niyet görüp aşağılara iter.

Sayfamızı paylaşın