Opera Mail

Opera Mail Ayarları nasıl yapılır ?

Opera.com'dan indirebileceğiniz son sürüm Opera web tarayıcısı içerisinde gelen e-posta ve haber grublarını okumanızı yarayan aracın yapılandırması için Opera kurulumundan sonra Araçlar menüsünden E-posta ve sohbet hesapları seçeneğine tıklıyoruz.
Yeni e-posta hesabı oluşturma kısmında karşımıza 3 seçenek gelecektir. Bu seçenekler arasından ilkini, Internet E-mail seçeneğini seçiyoruz ve İleri butonuna tıklıyoruz.
Opera'da ilk defa e-posta hesabı oluşturacaksanız, Opera size "Şu an bir hesap açmak istiyor musunuz?" diye bir soru soracaktır. Bu soruya Evet diyerek devam ediyoruz.
Hesap türü olarak "Normal Posta POP3" seçeneğini seçerek devam ediyoruz.
Gerçek İsim kısmına e-postalarınızı gönderdikten sonra karşı tarafın göreceği ismi, e-posta adresini ve isterseniz şirket adınızı yazıyorsunuz
Bağlantı ismi kısmına e-posta adresinizin tamamını ve şifre bölümüne SadeceHosting Kontrol Panelinizde belirlemiş olduğunuz e-posta şifresini yazmalısınız.
Gelen ve Giden sunucu adresinizi mail.aladnadi.com olarak girmeli, "Güvenli bağlantı kullan" seçeneğini inaktif bırakmalısınız. 
Postalarınızın bir kopyasını sunucuda bırakmak isterseniz, "İletileri sunucuda bırak" seçeneğini işaretleyebilirsiniz
Tüm işlemleri başarıyla tamamladığınızda Opera üzerinden e-postalarınızı sorunsuz olarak gönderip, alabileceksinizdir

Sayfamızı paylaşın